Tenda F6 - огляд і налаштування бездротового маршрутизатора

Інформація про Wi-Fi роутер Tenda F6. Огляд зовнішнього вигляду і технічних характеристик. Інструкція з підключення та налаштування Tenda F6. Підключення до інтернету і настройка Wi-Fi

Сьогодні я хочу познайомити вас з маршрутизатором Tenda F6. Дуже цікава модель в першу чергу для тих, хто шукає функціональний і красивий, але недорогий маршрутизатор для квартири, або невеликого будинку. В описі на одному з сайтів прочитав, що модель F6 розроблена для міських квартир. Можливо, це через потужні Wi-Fi антен. У Tenda F6 є кілька цікавих фішок, про які я розповім в цьому огляді. Розглянемо зовнішній вигляд і характеристики даної моделі. А так же покажу, як підключити і налаштувати цього маршрутизатора.

Я вже розпакував маршрутизатор, підключив, виконав настройку і трохи його протестував. Дуже сподобався зовнішній вигляд. Корпус зроблений дуже стильно. Білий колір виглядає відмінно. Хороший функціонал і проста панель управління (веб-інтерфейс) з можливістю зміни мови. З налаштуванням проблем точно не виникне. Все зрозуміло і доступно. У комплекті є керівництво по швидкому настроюванню. Завдяки потужним антен, з Tenda F6 не повинно бути проблем з покриттям Wi-Fi мережі. 4 антени по 5dBi видають стабільний і сильний сигнал. Давайте розглянемо зовнішній вигляд і технічні характеристики більш докладно.

Огляд Tenda F6: комплектація, корпус, технічні характеристики

Упаковка в стилі компанії Tenda, на якій нанесено фото маршрутизатора і вся необхідний інформація. Відразу на коробці вказані основні характеристики і можливості маршрутизатора. Є наклейка, на якій вказаний термін гарантії (два роки!) І всі необхідні контакти для звернення в службу підтримки.

Упаковка Tenda F6

Усередині коробки все акуратно складено і захищене від пошкоджень.

Роутер Tenda F6 в упаковці

Комплектація стандартна: сам роутер Tenda F6, адаптер живлення, мережевий кабель, документація.

Комплектація Tenda F6

Корпус роутера дуже щільно зібраний з двох частин, які зроблені з білого пластику. Тільки верхня частина з матового, а нижня з більш глянцевого, чи що. Хороший і приємний пластик, не має стороннього запаху ... Цікава, вигнута форма корпусу. У білому кольорі все це виглядає дуже класно і стильно.

Фото Tenda F6

На лицьовій панелі розташований один індикатор (горить / блимає синім кольором) і логотип компанії Tenda F6.

Індикатори на Tenda F6

Антени незнімні, великі і потужні (на 5dBi). Дуже сподобалося, що вони щільно фіксуються в будь-якому положенні і не бовтаються.

Антени на Tenda F6

Кнопки (точніше кнопка) і порти розташовані ззаду. Там знаходиться кнопка Wi-Fi / RST (тримаємо натиснутою протягом 1-3 секунд - откл / вкл Wi-Fi мережу. Тримаємо близько 8 секунд - скидання налаштувань до заводських). 3 LAN-порту, 1 WAN-порт, і роз'єм для підключення адаптера живлення.

Порти і кнопки на Tenda F6

Знизу є отвори для вентиляції, і отвори, які дають можливість повести роутер на стіну. Там же знаходиться наклейка із заводською інформацією.

Tenda F6: вид знизу

Працює Tenda F6 на чіпі від Qualcomm. Він забезпечує швидке і стабільне з'єднання. Швидкість бездротової мережі до 300 Мбіт / с. Це роутер стандарту N300 (802.11b / g / n). У ньому немає підтримки діапазону 5 ГГц, тільки 2.4 ГГц. І немає підтримки IPTV. Так що якщо вам потрібен діапазон 5 ГГц і / або підтримка IPTV, то можна подивитися більш дорогі моделі з модельного ряду Tenda. WAN і LAN порти працюють на швидкості до 100 Мбіт / с.

Є можливість налаштувати розклад роботи Wi-Fi мережі. Роутер буде сам відключати і включати Wi-Fi мережу. Так само є підтримка функції WISP. Можна налаштувати роутер в режимі репитера, для посилення вже існуючої Wi-Fi мережі (про налаштування писав в цій статті: режим повторювача (ретрансляція, міст WDS) на роутері Tenda). Присутня функція QoS (управління пропускною спроможністю).

Налаштування Wi-Fi роутера Tenda F6

Процес настройки - простіше простого. Але для початку потрібно підключити інтернет і підключитися до самого роутера. Інтернет (кабель від інтернет-провайдера, модему) підключаємо в WAN-порт. Включаємо харчування роутера.

Підключення Tenda F6

Далі потрібно до роутера підключити пристрій, з якого будемо виконувати настройку. Найкраще для цього підходить ПК, або ноутбук. І краще підключитися з мережевого кабелю.

Підключення до Tenda F6 для настройки

Якщо немає комп'ютера, або немає можливості підключити його з мережевого кабелю, то підключаємося до роутера по Wi-Fi мережі. Заводське ім'я (SSID) зазначено на наклейці знизу. Мережа відкрита, без пароля. Просто вибираємо мережу і підключаємося до неї.

Підключення до Wi-Fi мережі Tenda F6

Після підключення нам потрібно перейти на сторінку з настройками роутера (веб-інтерфейс). Відкриваємо будь-який браузер і переходимо по IP-адресою 192.168.0.1. Адреса потрібно вводити саме в адресному рядку, а не пошукової. Детальніше про це я писав у статті 192.168.0.1 - вхід в роутер, або модем. admin і admin.

За адресою 192.168.0.1 відкриється сторінка, на якій можна швидко налаштувати маршрутизатор. Задати основні настройки: підключення до інтернету і Wi-Fi мережу (ім'я, пароль).

  1. Вибираємо тип підключення до інтернету (PPPoE, Динамічний IP, Статичний IP), який використовує ваш провайдер. Якщо це PPPoE - задаємо ім'я користувача і пароль (видає інтернет-провайдер).
  2. Міняємо ім'я Wi-Fi мережі і встановлюємо пароль на Wi-Fi.

Швидка настройка Tenda F6

Натискаємо Ok, і бачимо повідомлення, що роутер зберіг наші настройки. Якщо ваш пристрій було підключено по Wi-Fi, і ви змінили ім'я і / або пароль Wi-Fi мережі, то потрібно підключити його заново.

збереження налаштувань

Основні настройки задані. І якщо інтернет через роутер працює, а Wi-Fi мережу захищена паролем, то настройка роутера завершена. Але ви можете знову перейти на 192.168.0.1, і вже відкриється панель управління з усіма параметрами. Можна змінити мову. У мене тільки англійська та українська, так як роутер для українського ринку. На головній сторінці відразу відображається статус підключення до інтернету. Як можете бачити на скріншоті нижче, в моєму випадку підключення до інтернету встановлено.

веб-інтерфейс Tenda F6

Якщо у вас підключення до інтернету немає, то треба запитати у свого інтернет-провайдера всі налаштування і задайте їх в розділі "Налаштування Інтернету". Там же при необхідності можна змінити режим роботи маршрутизатора на WISP, Універсальний ретрансляція, або AP (точка доступу).

Веб-установ

У розділі "Налаштування бездротової мережі" можна змінити ім'я і пароль Wi-Fi мережі. А так же змінити канал, ширину каналу, режим бездротової мережі і включити розклад роботи Wi-Fi.

Tenda F6: настройка Wi-Fi

Наступний розділ - "Управління пропускною здатністю".

Управління пропускною здатністю

Є так само функція "Батьківський контроль".

Батьківський контроль на Тенда

У розділі "Додаткові налаштування" можна знайти функцію фільтрації по MAC-адресами, прив'язку IP-адрес, перенаправлення портів, і інші настройки.

розширені налаштування

Ну і остання вкладка - "Адміністрування". Там можна налаштувати час, оновити прошивку Tenda F6, скинути настройки, задати параметри LAN, WAN, і що найголовніше - встановити пароль адміністратора роутера (для захисту налаштувань). Це я рекомендую зробити обов'язково. Просто придумайте пароль, вкажіть його два рази і збережіть налаштування.

Установка пароля адміністратора роутера

Тепер налаштування захищені і при вході в веб-інтерфейс буде з'являтися запит пароля.

Пароль для входу в настройки Tenda F6

На цьому настройка Tenda F6 завершена!

висновки

Найбільше мені сподобався зовнішній вигляд Tenda F6. Дійсно стильний корпус з хорошого пластика. У бюджетних моделях це велика рідкість, як і кнопка для відключення Wi-Fi мережі. Налаштування дуже проста. Є всі необхідні режими роботи, якщо ви захочете використовувати Tenda F6 як репитера, або точки доступу. Зі своїми завданнями Tenda F6 справляється відмінно. Думаю, роутер без проблем буде тримати близько 10 пристроїв при середньому навантаженні. Але не потрібно забувати, що це все таки бюджетна модель.

Чекаю ваших відгуків про Tenda F6 в коментарях!