KuWfi: огляд, настройка, відгуки. Wi-Fi адаптер з високим коефіцієнтом посилення прийому

Інформація про Wi-Fi адаптери з високим коефіцієнтом посилення прийому. Огляд і настройка адаптера KuWfi. Відгуки користувачів про Wi-Fi High Gain приймачах з потужними антенами

Вже давно замовив на AliExpress один цікавий пристрій - Wi-Fi адаптер з високим коефіцієнтом посилення, який називається KuWfi. Такого добра на Алі вистачає. Я особливо не морочився, замовив перший-ліпший на очі. Та й вони там все приблизно однакові, тільки назвами відрізняються і трохи ціною. Знайти їх можна за запитом "USB Wi-Fi High Gain Adapter". Продаються вони не тільки на Алі, але і в інших популярних інтернет-магазинах. Навіть в наших магазинах їх напевно можна знайти, але швидше за все ціна буде вище.

Якщо ви ще не зрозуміли про що йде мова, зараз поясню. Це звичайний USB Wi-Fi адаптер (приймач), який можна використовувати зі стаціонарними комп'ютерами і ноутбуками. Після підключення такого адаптера на комп'ютері з'являється можливість підключення до Wi-Fi мереж. Тільки на відміну від звичайних адаптерів, про які я писав у статтях як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК і як підключити звичайний комп'ютер (ПК) до Wi-Fi мережі - ці відрізняються тим, що в них вбудована антена з високим коефіцієнтом посилення прийому. І адаптер відразу йде з довгим USB кабелем (5-10 метрів). Плюс ці адаптери ніби захищені від вологи і їх можна встановлювати на вулиці. У комплекті є кріплення, за допомогою якого адаптер можна закріпити на стіну.

KuWfi: Wi-Fi адаптер з високим коефіцієнтом посилення

Я вже замовляв звичайні USB Wi-Fi адаптери з AliExpress і розповідав про них в статті Wi-Fi адаптер з Китаю: вибір, огляд, чи варто купувати. Але в порівнянні зі звичайними адаптерами, ці коштують не дешево. Мій KuWfi з кабелем 5 метрів обійшовся майже в 20 доларів. За ці гроші на нашому ринку можна купити звичайний, непоганий USB приймач. І це буде фірмове пристрій. Наприклад, TP-LINK Archer T2U Plus. Він теж буде обладнаний зовнішньою антеною з коефіцієнтом посилення 5 дБі. Плюс в ньому є підтримка діапазону 5 ГГц, а в діапазоні 2.4 ГГц швидкість до 200 Мбіт / с. А в нашому KuWfi продавцем заявлена ​​антена з коефіцієнтом посилення 14 дБі. Немає підтримки 5 ГГц і швидкість в діапазоні 2.4 ГГц всього до 150 Мбіт / с.

Так, всі плюси в сторону TP-LINK Archer T2U Plus, або будь-якого іншого фірмового USB Wi-Fi приймача за ці ж ж гроші, що я витратив на KuWfi. Але є один нюанс - у нас то High Gain, або High Poower Wi-Fi Adapter, в якому встановлена ​​потужна антена на 14 дБі. І головне завдання цих адаптерів - ловити Wi-Fi сигнал на великій відстані від точки доступу (роутера). Де звичайний адаптер вже не бачить Wi-Fi мережу. Тому вони й називаються адаптерами з високим коефіцієнтом посилення прийому. Ну і полюс за рахунок довгого кабелю сам адаптер можна підняти вище, або взагалі встановити з зовнішньої сторони будинку, або квартири. Адже якщо ці Wi-Fi адаптери захищені від вологи, то по ідеї їх можна встановлювати зовні. У характеристиках написано, що тип адаптера: зовнішній.

Спойлер: на практиці все виявилося набагато гірше, ніж я очікував. Не знаю, може мені такий екземпляр попався, або конкретно ці KuWfi такі погані. Прийом сигналу в порівнянні з вбудованим адаптером в ноутбуці краще може відсотків на 10-20, не більше. Працює дуже нестабільно. Весь час відключається, або відмовляється підключатися до Wi-Fi мережі. Швидкість ніяка. Думаю, проблема в такому довгому USB-кабелі. Можливо, не вистачає живлення для стабільної роботи адаптера. Підключав до ноутбука, з ПК не було можливості перевірити. За фактом прийом через такий адаптер нічим не краще, ніж через звичайний адаптер (особливо, який із зовнішньою антеною). Працює нестабільно і повільно.

Можливо, ці адаптери використовуються для інших завдань. Наприклад, для передачі Wi-Fi сигналу на велику відстань. Коли встановлюємо два адаптера, один налаштовуємо як точку доступу, а другий як приймач. Але для цих завдань ніби як є інші пристрої - зовнішні точки доступу. А це саме приймач, для підключення ПК і ноутбуків до бездротової мережі в місцях зі слабким сигналом.

Раз я вже купив цей KuWfi, давайте розглянемо його більш докладно.

Огляд Wi-Fi адаптера KuWfi

В комплекті сам адаптер з USB кабелем на 5 метрів (кабель не знімний), інструкція, підставка / кріплення на стіну, диск з драйверами і утилітою.

Огляд KuWfi High Poower Wi-Fi Adapter

Вирішив я його розібрати, і подивитися що там всередині. А там просто невелика плата (Wi-Fi модуль), до якого абияк припаяні проводки від USB кабелю і припаяний кабель, який йде до антени.

Що всередині китайського USB Wi-Fi адаптера з потужною антеною

Ось такий Wi-Fi модуль:

Огляд Wi-Fi адаптера з високим коефіцієнтом посилення

А ось антена (в характеристиках вказана потужність посилення 14dBi):

Wi-Fi приймач з потужною антеною 14dBi

Не думаю, що когось сильно цікавить, що там всередині. Коли ми купуємо подібний пристрій, для нас головне як воно буде працювати і справлятися зі своїм завданням.

Налаштування адаптера KuWfi з високим коефіцієнтом посилення

Налаштовував я KuWfi в Windows 10. У моєму випадку він відразу заробив після підключення до ноутбука (вбудований модуль я відключив). У диспетчері пристроїв визначився як 802.11n USB Wireless LAN Card.

KuWfi в диспетчері пристроїв Windows 10

Вирішив ще встановити драйвер і утиліту з диска. І как не странно - драйвер і утиліта встановилися. Утиліта навіть запустилася. Думав, що в Windows 10 працювати не буде.

Там можна дивитися інформацію про доступні мережах, про мережу до якої підключений адаптер, дивитися якість сигналу, і наскільки я зрозумів - запустити точку доступу Wi-Fi. Коли KuWfi роздаватиме Wi-Fi мережу на інші пристрої.

Налаштування драйвера і утиліти KuWfi

Судячи з назви утиліти, в цьому адаптері встановлений Wi-Fi модуль від MediaTek.

З налаштуванням проблем не виникло, чого не скажеш про підключення до Wi-Fi мереж і подальшій роботі. Але я підозрюю, що адаптер в моєму випадку міг працювати нестабільно через погане харчування на USB-порти ноутбука. Тим більше через такий довгий кабель (5 метрів). Взагалі не рекомендую підключати адаптери і модеми через такі довгі USB подовжувачі. А в цьому адаптері кабель відразу припаяний до плати. Краще б вони зробили короткий кабель і поклали в комплект подовжувач. Перевірю на ПК і доповню статтю.

Підсилює прийом Wi-Fi?

Так, при підключенні до Wi-Fi через цей адаптер з високим коефіцієнтом посилення, прийом посилюється на 10-20% в порівнянні з вбудованим адаптером в ноутбуці. Я очікував більшого. У звичайному режимі, коли сигнал від роутера нормальний (недалеко від роутера) - різниця в рівні сигналу практично непомітна. Якщо дивитися на ділення сигналу в Windows, то через KuWfi на одну поділку більше, або так само, як і через вбудований адаптер.

На відстані, коли сигнал дуже поганий, через адаптер KuWfi прийом краще. Ось рівень прийому через вбудований адаптер:

Зовнішній адаптер Wi-Fi з посиленням прийому

А ось через KuWfi:

Рівень сигналу Wi-Fi через приймач з високим коефіцієнтом посилення

Адаптер обов'язково повинен бути спрямований строго в бік точки доступу.

Так, він підсилює прийом. Але виявилося, що стабільність з'єднання і швидкість через вбудований адаптер краще. Навіть при більш слабкому рівні сигналу.

Мій відгук про KuWfi і подібних адаптерах

Мені здається, що купувати такі адаптери для звичайного підключення до Wi-Fi мережі немає ніякого сенсу. Краще купити якийсь фірмовий адаптер із зовнішньою антеною (або навіть без неї) за ці ж гроші. Можна купити ще USB подовжувач на 1.5 / 2 метра, щоб підняти адаптер вище і тим самим домогтися кращого прийому.

KuWfi і інші адаптери з високим коефіцієнтом посилення (потужними антен) можливо є сенс використовувати для прийому Wi-Fi від передавачів на відкритому просторі. Коли, наприклад, в одній будівлі встановлено роутер (або зовнішня точка доступу), а з зовнішнього боку іншої будівлі ми встановлюємо KuWfi (або інший подібний адаптер), підключаємо до комп'ютера, направляємо його в сторону точки доступу і підключаємося до Wi-Fi мережі. У відгуках бачив інформацію, що приймає сигнал на відстані 1 кілометра. Але я думаю, що це нереальне завдання для даних пристроїв. Та й не дивлячись на те, що адаптер на кшталт захищений від вологи (коли я його розбирав, кришка була приклеєна на якийсь герметик), він навряд чи довго попрацює на морозі і в вологу погоду.

Що стосується посилення сигналу і застосування цих пристроїв, я думаю розібралися. Але є ще один нюанс - швидкість і стабільність роботи. Через довгого кабелю (такі адаптери є з 10 метровим кабелем) навряд чи він буде стабільно працювати. Тим більше під навантаженням. Та й як я розумію, в них встановлено не надто новий і вже точно не найпродуктивніший чіпсет. Та й швидкість з'єднання по Wi-Fi - до 150 Мбіт / с. А якщо врахувати ще те, що канали на частоті 2.4 ГГц зараз дуже сильно завантажені, то про нормальній швидкості при підключенні через такий адаптер можна забути.

Чесно кажучи, я так і не зрозумів навіщо потрібні ці High Poower адаптери, ще й за такі гроші. Якщо ви знаєте якісь способи їх застосування (де вони дійсно працюють) - напишіть в коментарях. Там же можете поділитися своїм досвідом роботи з подібними пристроями, або залишити відгук про свій адаптер. Моя думка (на даний момент), що це непотрібна китайська нісенітниця, яка не має ніяких плюсів в порівнянні зі звичайними адаптерами.