Енергоефективність водяних систем обігріву: що потрібно знати

У холодну пору року опалення допомагає підтримувати в будинках комфортну температуру. Але зі зростанням цін на енергоносії можливість насолоджуватися теплом перетворюється на дороге задоволення. Щоб рахунки за обігрів будинку не були астрономічно великими, варто подбати про те, щоб система опалення була максимально енергоефективною. До складу системи входить циркуляційний насос, котел та інше обладнання, технічні характеристики якого впливають на параметри системи обігріву загалом. У статті розглянемо декілька способів, які допомагають досягти відчутних результатів.

Як підвищити енергоефективність опалення

Щоб система обігріву була економічною та ефективною, слід звернути увагу на такі моменти:

  1. Мінімізація тепловтрат. Витоки тепла змушують опалення працювати в посиленому режимі, споживати більше енергоносіїв. Найчастіше тепло втрачається через віконні рами та двері, які не щільно закриваються, через щілини в даху, не утеплені стіни.
  2. Вибір котла з високим ККД. Сучасні котли здатні підтримувати високу температуру теплоносія за економного споживання газу або електрики. Оптимальними можна вважати двоконтурні моделі, які забезпечують будинок не тільки теплом, а й гарячою водою. Гарним вибором для підвищення енергоефективності системи опалення буде котел з автоматичними модулями керування та безпеки.
  3. Встановлення термостатів. Ці пристрої відстежують температуру в приміщеннях і регулюють роботу опалювальної системи залежно від результатів вимірювань. Наявність термостатів дає змогу уникнути ситуацій, коли котел продовжує працювати на повну потужність, хоча в оселі вже досить тепло. Пристрої бувають механічними та електронними, також зʼявилися сучасні метеозалежні прилади, які враховують температуру навколишнього середовища.

Крім того, налаштування віддаленого доступу до керування котлом дає можливість дистанційно регулювати роботу опалення. Наприклад, коли вдома нікого немає, котел можна встановити на мінімум. А приблизно за годину до повернення господарів додому підвищити температуру, щоб кімнати встигли нагрітися.

Енергоефективні радіатори

Встановлення ефективних радіаторів також допомагає знизити рівень використання енергоресурсів. Важливо, щоб ці пристрої мали високу тепловіддачу, забезпечували циркуляцію теплого повітря в приміщенні. Найкраще з цими завданнями справляються біметалеві моделі. Їхній внутрішній контур виготовлено з алюмінію, завдяки чому вироби мають порівняно малу вагу та стійкі до корозії. Вироби також мають сучасний дизайн, що робить їх гармонійним доповненням інтерʼєру.

Таким чином, енергоефективність систем опалення залежить від багатьох факторів. Досягти відчутної економії можна тільки в тому разі, якщо приділити увагу всім аспектам у комплексі. Навіть якщо на модернізацію системи потрібно буде витратити певну суму грошей, вкладені кошти компенсуються суттєвою економією на рахунках за опалення.

Популярні Пости