Один з головних недоліків бюджетних маршрутизаторів - малий радіус дії Wi-Fi мережі. Після установки такого маршрутизатора може виявитися, що він не здатний забезпечити нормальне покриття Wi-Fi мережі навіть для невеликої квартири, або будинку. Можливо тому, в компанії Mercusys розробили роутер MW325R. Головною фішкою якого є максимальне покриття бездротової мережі.
Mercusys MW325R відмінно підійде в якості недорогого домашнього роутера. Хороше покриття, стабільна робота, висока швидкість бездротової мережі і проста панель управління - основні переваги даної моделі. Відмінний варіант для тих, кому не потрібна підтримка Wi-Fi 5GHz (стандарту 802.11ac) і USB-порт. Простий роутер, який можна швидко і самостійно налаштувати, і в якому немає зайвих "наворотів", за які довелося б переплачувати.
Хороше покриття забезпечують чотири антени потужністю 5dBi. Виробник обіцяє покриття до 500 кв. м. З радіусом дії Wi-Fi мережі у Mercusys MW325R все в порядку. Чи не 500 кв. м., зрозуміло (це просто нереально, хіба що на відкритому просторі і в ідеальних умовах), але за моїми спостереженнями, сигнал бездротової мережі дуже сильний і стійкий. Говорити про кімнатах, або про площі, яку зможе покрити цей маршрутизатор - не зовсім правильно. Так як стіни і інші перешкоди створюють сильні перешкоди для сигналу. І ці перешкоди у всіх різні.
Інші характеристики і особливості:
- Швидкість бездротової мережі до 300 Мбіт / с. Підтримка технології 2х2 MIMO.
- Швидкість WAN і LAN портів - до 100 Мбіт / с.
- Антени незнімні. Потужність 5dBi.
- Гостьова мережу.
- Підтримка WDS (бездротовий міст).
- Проста панель управління і швидке налаштування.
Звичайно ж є батьківський контроль, функція фільтрації пристроїв по MAC і IP адресами, підтримка IPTV і інші функції, які ми розглянемо в окремій статті, де я розповім про налаштування цього маршрутизатора.
Огляд Mercusys MW325R
Упаковка в стилі компанії Mercusys. На самій коробці є практично вся необхідна інформація про MW325R.
У комплекті з маршрутизатором йде адаптер живлення і мережевий кабель. Ну і невелика інструкція українською та російською мовою.
Mercusys MW325R зроблений з білого матового пластика. Область біля індикаторів та антени - сірого кольору. Індикатори не яскраві, горять зеленим кольором. Зверху по боках і знизу є отвори для вентиляції. Якість пластика хороша. Неприємного запаху немає.
Ззаду знаходиться кнопка Reset, роз'єм POWER (куди підключається адаптер харчування), 1 порт WAN і 3 порту LAN. Як і на Mercusys AC12, в цій моделі немає кнопки харчування, WPS і тим більше Wi-Fi (On / Off).
Антени незнімні, зате їх можна скласти.
А сам маршрутизатор можна повісити на стіну. Знизу є необхідні отвори. Там же є наклейка із заводською інформацією.
Веб-інтерфейс роутера, який можна відкрити через браузер за адресою mwlogin.net, виглядає ось так:
Панель управління дійсно дуже проста.
Відгуки про Mercusys MW325R
Даний маршрутизатор в продажу з'явився відносно недавно, але відгуків вже досить. В основному всі відгуки позитивні. Була там якась незрозуміла ситуація зі зміною чіпа і обсягом оперативної пам'яті, але на роботу і продуктивність роутера це ніяк не впливає. Кілька разів бачив відгуки, що MW325R краще за інших китайських конкурентів.
З негативних відгуків - просідає швидкість по Wi-Fi. Я так розумію, це при підключенні великої кількості пристроїв. Якщо ви плануєте дуже активно навантажувати мережу, одночасно на великій кількості пристроїв, то вам потрібно дивитися більш дорогі моделі.
Я оцінив Mercusys MW325R візуально, порівняв його з конкурентами, налаштував і зовсім небагато покористувався. Нічого поганого сказати не можу, мені все сподобалося. Особливо, як проходить процес першої настройки і веб-інтерфейс в цілому. Все чітко і зрозуміло. Без сюрпризів.