Так як все більше різних пристроїв використовують підключення до інтернету, і практично завжди використовується саме бездротове підключення до мережі, то в процесі покупки і настройки різних пристроїв ми все частіше стикаємося з Wi-Fi адаптерами. У цій статті я постараюся максимально просто і докладно розповісти про те, навіщо взагалі потрібен Wi-Fi адаптер. Навіщо його купувати і підключати до того ж комп'ютера, ТВ-приставці, ноутбука і т. Д. Коли це потрібно робити, а коли можна обійтися без бездротового адаптера.
Дуже просто - Wi-Fi адаптер дає можливість пристрою підключатися до Wi-Fi мережі (роутера). Грубо кажучи, це плата (вбудована в пристрій, або підключена по USB, PCI Express), яка відповідає за прийом і передачу даних по бездротовій Wi-Fi мережі. Можна ще зустріти таке поняття, як Wi-Fi модуль. Хтось скаже, що це і є Wi-Fi адаптер, а хтось скаже, що це різні речі. Так ось, я вважаю, що Wi-Fi модулем більш правильно називати саме сам чіп (плату), яка відповідає за роботу Wi-Fi. Яка в багатьох пристроях (в основному, в мобільних пристроях) вбудована в основну плату, і яка є основою Wi-Fi адаптера. Думаю, що Wi-Fi адаптером можна назвати пристрій, який підключається до іншого пристрою через певний порт (в основному це USB, PCI Express) і дає пристрою можливість підключатися до Wi-Fi мереж.Ось так, наприклад, виглядають самі звичайні USB Wi-Fi адаптери:
Практично у кожного виробника, який займається виробництвом мережного обладнання, є кілька моделей таких адаптерів. Всі вони, звичайно, відрізняються своїми технічними характеристиками, формою корпусу, розміром, наявністю або відсутністю зовнішньої антени і т. Д.
У більшості сучасних пристроїв Wi-Fi модуль вже вбудований. Тобто, підтримка Wi-Fi є вже з заводу. В першу чергу це стосується мобільних пристроїв (смартфони, планшети). Та ж історія з ноутбуками. Там, як правило, Wi-Fi адаптер підключений до материнської плати, або інтегрований в саму плату. Що стосується сучасних Smart телевізорів, то вже дуже складно знайти сучасний телевізор з підтримкою Smart TV, але без вбудованого Wi-Fi модуля. На старіших моделях, для підключення до інтернету використовується LAN (кабель), або ж зовнішній USB Wi-Fi приймач. З персональними комп'ютерами історія трохи інша. Там зазвичай немає вбудованого Wi-Fi. Хоча, останнім часом у продажу з'являється багато материнських плат з інтегрованим Wi-Fi / Bluetooth модулем. Так само, при складанні в системний блок може бути встановлений PCI Express Wi-Fi адаптер.Якщо і його немає, то можна підключити звичайний адаптер через USB.
У DVB-T2 приставках і супутникових ресіверах
Для прийому ефірних цифрових каналів, або супутникового телебачення нерідко купуються окремі пристрої. Найчастіше їх називають цифровими приставками, ресиверами, тюнерами. Так ось, ці пристрої теж розвиваються, і в багатьох є підтримка різних Smart-функцій. Простіше кажучи, можливість виходити в інтернет, дивитися Ютуб через додаток і т. Д. Для цього, зрозуміло, необхідно підключення до інтернету. Як правило, всі приставки в яких є можливість підключення до інтернету обладнані LAN-входом (для підключення по кабелю). Але в той же час підтримують USB Wi-Fi адаптери. Адаптер підключається в USB-порт на приставці і в настройках приставки з'являється функція підключення до Wi-Fi.
Кілька важливих моментів:
- Обов'язково переконайтеся, чи підтримує ваша DVB-T2 приставка, або приймач супутникового телебачення підключення до інтернету. Так як USB-порт може використовуватися тільки для підключення USB-накопичувачів. Подивіться характеристики, почитайте відгуки в інтернеті, вивчіть меню приставки. Якщо в меню, наприклад, є YouTube, браузер, "Інтернет" - значить підтримує.
- Як правило, всі ТВ-приставки працюють з певними Wi-Fi адаптерами. Тобто, є ризик, що після покупки адаптера приставка його просто не побачить. Завжди потрібно дуже уважно підходити до вибору Wi-Fi приймача. Зазвичай, певна модель приставки підтримує адаптери, які побудовані на певному чіпсеті. Це можуть бути адаптери різних виробників, але модуль (чіпсет) в них встановлений один. Краще за все шукати цю інформацію в інтернеті по моделі своєї DVB-T2 приставки або ресивера. Залишити відгук тих, хто вже купив адаптер.
- Якщо приставка коштує далеко від роутера і біля неї не дуже сильний сигнал Wi-Fi, то краще взяти адаптер з зовнішньою антеною.
Ось для прикладу, найпростіший і дешевий цифровий приймач DVB-T2 Strong SRT 8203 можна підключити до Wi-Fi мережі через USB адаптер і дивитися через нього YouTube, або налаштувати IPTV.
Або ось з особистого досвіду: супутниковий ресивер Amiko Mini Combo HD. Він підтримує Wi-Fi адаптери на чіпі Ralink RT5370. Десь з шести адаптерів (в основному TP-Link), в ньому заробив тільки один.
В телевізорах
У випадку з телевізорами є кілька варіантів:
- Телевізор із вбудованим Wi-Fi модулем - Wi-Fi вбудований, додатковий адаптер не потрібний. Це практично всі сучасні Смарт телевізори. Як визначити, телевізор з Smart TV, чи ні, я вже писав.
- Телевізор без вбудованого Wi-Fi, є LAN, але так само є можливість підключення USB адаптера.
- Телевізор тільки з LAN-входом. Wi-Fi адаптери не підтримуються. Як правило, це найстаріші моделі розумних ТВ.
Навіть якщо є підтримка USB Wi-Fi адаптерів, то телевізори працюють тільки з оригінальними, фірмовими адаптерами, які дуже складно знайти, і які, як правило, дорогі. Десь я зустрічав інформацію, що до телевізора можна підібрати якийсь звичайний адаптер, дешевший, але я думаю, що він з ним працювати не буде. Можете погуглити на цю тему, якщо цікаво.
Я думаю, краще вже використовувати ще один роутер, або ретрансляція. Я писав про це в статті як телевізор без Wi-Fi підключити до інтернету через Wi-Fi.
У персональних комп'ютерах (ПК)?
Якщо ви хочете підключити комп'ютер до Wi-Fi мережі, то без Wi-Fi адаптера не обійтися. Комп'ютери, в порівнянні з приставками, ресиверами і телевізорами більш всеїдні. Тому, працюватимуть практично з будь-яким адаптером. Головне тільки знайти і встановити відповідні драйвера, якщо система сама їх не встановить.
Підключаємо Wi-Fi адаптер в USB-порт (або в порт PCI Express всередині системного блоку), встановлюємо драйвери і підключаємо наш ПК до бездротової мережі.
Не бачу сенсу зупинятися на цій темі більш докладно, так як я вже писав про це в статті як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера). Там все детально описано, можете почитати.
Так само в окремій статті я розповідав про Wi-Fi адаптери з Китаю. Як їх вибирати і чи варто купувати.
І ще один цікавий момент: на ПК і ноутбуках, за допомогою бездротових адаптерів можна не тільки приймати Wi-Fi, але і роздавати його. Наприклад, по цій інструкції: як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК з Windows 10.
У ноутбуках
Навіть в старих ноутбуках Wi-Fi адаптер вбудований. Але з різних причин (вбудований адаптер зламався, застарів) може виникнути необхідність замінити вбудований адаптер.
Можна замінити як саму плату (адаптер, який всередині ноутбука підключений до материнської плати), або просто підключити USB приймач. На цю тему у мене є дві статті:
- Wi-Fi адаптер для ноутбука. Чим замінити вбудований Wi-Fi модуль?
- Як замінити Wi-Fi модуль в ноутбуці?
Без різниці, вбудований, або зовнішній адаптер, він виконує одну і ту ж задачу - підключення ноутбука до Wi-Fi.
Післямова
Wi-Fi адаптери однозначно потрібні, і вони ще довго будуть використовуватися в різних пристроях. Але з часом, я думаю, в кожен пристрій (де це необхідно) буде інтегрований Wi-Fi модуль і нам не доведеться шукати ці адаптери, як окремі пристрої, підбирати їх, налаштовувати і т. Д. Адже вартість самого бездротового модуля не дуже велика , і його вже зараз можна вмонтувати практично в будь-який пристрій. Але чомусь виробники не поспішають це робити.
Залишайте питання в коментарях і діліться корисною інформацією!