Швидкість в Mesh Wi-Fi мережі. Падає чи швидкість між модулями Mesh системи?

Інформація про швидкість з'єднання між модулями Mesh Wi-Fi системи. Заміри швидкості в безшовної Wi-Fi мережі. Покриття бездротової мережі в порівнянні з роутером

У коментарях до інших статей мені вже не раз задавали питання щодо швидкості в Wi-Fi мережі, яка побудована з Mesh Wi-Fi системи. Чи сильно падає швидкість між модулями Mesh системи, яка швидкість буде від другого або третього модуля, чи буде швидкість вище в порівнянні зі звичайним роутером і підсилювачем Wi-Fi сигналу (репитером) і т. Д. На даний момент всі ці питання не дуже актуальні , так як Mesh системи не найпопулярніші пристрої. Народ все ще віддає перевагу звичайним маршрутизаторів. А якщо сигнал є слабким, то купують підсилювачі. Я провів невеличкий експеримент, яким хочу поділитися в цій статті.

Якщо ви тільки думаєте про покупку Mesh системи, то пропоную познайомитися з цими пристроями ближче в окремій статті. Так само можете почитати мою актуальну статтю з рекомендаціями щодо вибору роутера або Mesh системи.

Як з'єднуються модулі Wi-Fi Mesh системи і від чого залежить швидкість?

Трохи інформації про те, як все це працює, і що впливає на швидкість в Mesh мережах. Після підключення до інтернету і настройки одного модуля, він починає роздавати Wi-Fi. Як звичайний маршрутизатор. Зрозуміло, чим далі наше пристрій знаходиться від самого модуля (точки доступу), чим більше різних перешкод, перешкод, тим нижче швидкість підключення по бездротовій мережі. Ну і в певному місці (кімнаті, у дворі) сигнал дуже поганий, або взагалі відсутня. Якщо підключення ще тримається, то швидкість може бути дуже низькою. Все це через слабкого сигналу.

Але у нас же Mesh система. Тому, ми встановлюємо ще один модуль (а може кілька), який буде посилювати сигнал від головного модуля (до якого підключений інтернет). Всі модулі, які об'єднані в одну мережу, створюють безшовну Wi-Fi мережу з швидким роумінгом. Як правило модулі між собою з'єднуються за Wi-Fi мережі. Створюється службова, прихована Wi-Fi мережу, через яку йде передача даних між модулями. Залежно від конкретної Mesh системи, з'єднання може здійснюватися через виділену Wi-Fi мережу (виділений канал), через Ethernet (по кабелю), або навіть через Powerline (електричну проводку). Використовується гібридне з'єднання, наприклад, Wi-Fi + Powerline.Швидкість з'єднання модулів Mesh Wi-Fi системи

Виділений канал і Powerline можна зустріти в характеристиках дорогих моделей. Ну і треба сказати, що Mesh систем з підтримкою Powerline не багато. Наприклад, TP-Link Deco P7.

А якщо у нас все модулі Mesh системи з'єднуються по Wi-Fi, то відповідно між ними може бути падіння швидкості. І воно є. Дуже важливо розуміти, що це в принципі особливість роботи Wi-Fi. Коли сигнал виривається з роутера, або модуля Mesh системи, він відразу ж починає втрачати свою потужність. Через пройденої відстані, перешкод, перепон і т. Д. А через падіння сигналу падає швидкість і стабільність з'єднання.

Тому, цілком логічно, що коли головний модель, наприклад, отримує по кабелю 100 Мбіт / с і передає його на інший модуль, який встановлений в іншій кімнаті, то другий модуль отримує скажімо 80 Мбіт / с. Тут вже питання в тому, наскільки сильно впаде швидкість і від чого це залежить:

  • В першу чергу від рівня сигналу Wi-Fi мережі в тому місці, де встановлено інший модуль. А на це, як ми вже з'ясували, впливає відстань, перешкоди, перешкоди від інших пристроїв і Wi-Fi мереж. Тому, не потрібно розміщувати модулі занадто далеко один від одного. На багатьох моделях є індикатори, які вказують на рівень сигналу межу модулями. Так само ця інформація може відображатися в додатку.
  • Від продуктивності Mesh системи. Чим продуктивніше процесор, бездротові модулі, тим вище буде швидкість навіть під навантаженням (коли підключено багато пристроїв). Тут зазвичай все просто: чим дорожче система, тим вище її продуктивність.
  • Beamforming, MU-MIMO і інші функції (їх наявність / відсутність) так само можуть впливати на швидкість.

Якщо є можливість (прокладений кабель) і ваша система підтримує Ethernet підключення між модулями (думаю, така функція є на всіх системах), то краще, звичайно, з'єднати модулі по кабелю. Тоді втрати швидкості будуть мінімальні. Так само якщо ви робите ремонт і плануєте ставити Mesh систему, то краще відразу прокласти кабель. На всякий випадок. У цього способу є один мінус - мінус 1 LAN-порт на модулі. А їх і так небагато, зазвичай два.

Реальна швидкість в Mesh Wi-Fi мережі

Що ми маємо: Mesh Wi-Fi система TP-Link Deco E3. Вона складається з одного (головного модуля) Deco E4R і Mesh підсилювача Deco M3W. Це одна з найдоступніших систем. Вона не зовсім стандартна, так як складається з одного модуля і підсилювача. Зазвичай в цих системах 2-3 повноцінних (однакових) модуля.

Тест швидкості Wi-Fi Mesh системи

До неї підключений інтернет від оптичного терміналу. В налаштуваннях самої системи обраний тип підключення до інтернету "Динамічний IP (DHCP)". Налагодження підключення PPPoE, L2TP, PPTP швидше за все теж може впливати на швидкість в гіршу сторону. У мене швидкість за тарифом провайдера до 100 Мбіт / с.

В налаштуваннях Mesh системи включена функція "Швидкий роумінг" (але я не впевнений, що вона якось впливає на швидкість). Детальніше про цю функцію я писав тут. Всім рекомендую його ввімкнути.

Заміри швидкості я робив на iPhone X. Через додаток Speedtest. Ось інструкція: як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, смартфоні, планшеті. iPhone підключається в діапазоні 5 ГГц.

Стіни в будинку з цегли та гіпсокартону. Сусідніх Wi-Fi мереж немає (через перешкоди від них швидкість теж може падати).

  1. Заміри швидкості підключення до інтернету поблизу біля головного модуля (Deco E4R). Другий модуль відключений.
    Реальний тест швидкості в безшовної Mesh Wi-Fi мережіРезультат - майже максимальна швидкість, яку обіцяє інтернет-провайдер на мою тарифу.
  2. Далі я заміряв швидкість в кутку далекої кімнати. Другий модуль Mesh системи (підсилювач) як і раніше відключений.
    Швидкість і покриття Wi-Fi від одного модуля Mesh системиЯк бачите, всього 11 Мбіт / с з 100 Мбіт / с. Не дуже. А на ноутбуці в цьому місці мережу взагалі працює нестабільно. Часті обриви через поганий сигналу. Пінг теж виріс в два рази.
  3. Включаємо в розетку другий модуль, чекаємо поки він завантажиться і робимо заміри ще раз.
    Швидкість в Mesh Wi-Fi мережі з двох модулівШвидкість майже така ж як і біля головного модуля. Майже 90 Мбіт / с на завантаження. І пінг відновився. Відмінно!
  4. Заради інтересу перевірив ще швидкість в тому місці, де встановлений другий модуль (підсилювач). Його відключив.
    Реальна швидкість при з'єднанні двох модулів Wi-Fi Mesh системиШвидкість падає наполовину в порівнянні з вимірами біля головного модуля і з включеним другим модулем Mesh системи. Виходить, якщо другий модуль дає 90 Мбіт / с, значить він і приймає ці 90 Мбіт / с від першого модуля. А телефон в цьому ж місці показує всього 45 Мбіт / с.

висновки

Навіть недорога Mesh система показує відмінні результати. Я впевнений, що за допомогою звичайного маршрутизатора і підсилювача Wi-Fi сигналу результати були б набагато гірше. Навіть при вдалому розташуванні ретрансляція зазвичай ріже швидкість в два рази. А другий модуль Mesh системи підсилює сигнал (і відповідно швидкість) практично без втрат. Коли другий модуль включений, то Wi-Fi ловить і у дворі, і навіть в іншому приміщенні. Правда, сигнал там слабкий і швидкість, звичайно ж, не така як в будинку. Але і це можна виправити, встановивши ще один модуль.

Важливо розуміти, що точно таке ж обладнання як у мене, при такому ж розташуванні в іншому будинку може показати зовсім інші результати. На сигнал і швидкість впливає безліч зовнішніх чинників. Так само на різних пристроях (Wi-Fi клієнтів) швидкість може істотно відрізнятися.

Якщо у вас є подібний досвід, ви робили заміри швидкості в своїй безшовної Wi-Fi мережі, або порівнювали Mesh Wi-Fi систему з роутером (в плані покриття і швидкості) - поділіться результатами в коментарях. Мені і відвідувачам нашого сайту ця інформація буде цікава.