Ця стаття стане в нагоді всім, хто на своєму ноутбуці, або стаціонарному комп'ютері побачив пристрій "Мережевий контролер", або "USB2.0 WLAN" з іконкою у вигляді жовтого знака оклику. І при цьому не працює Wi-Fi, або мережева карта (підключення по мережевому кабелю). Зараз ми розберемося, що це за пристрої, чому вони знаходяться в розділі "Інші пристрої", як знайти і завантажити для них драйвер і змусити їх працювати.
Постараюся пояснити все якомога простіше.
- Мережевий контролер - це може бути як LAN адаптер (мережева карта), так і WLAN (бездротової Wi-Fi адаптер). Чому він відображається з жовтим значком і визначається як "Інші пристрої"? Все тому, що Windows "розуміє", що це якийсь мережевий контролер (пристрій для підключення до мережі, інтернету), але не розуміє, що саме і як з ним працювати.
Зверніть увагу на скріншот вище. У розділі "Мережеві адаптери" є тільки мережева карта (Ethernet Controller). А це означає, що "Мережевий контролер" в даному випадку, це швидше за все Wi-Fi адаптер. Він не визначений системою тому, що немає драйвера для цього мережевого контролера. І все що потрібно зробити, це завантажити необхідний драйвер і встановити. Що ми і будемо робити в цій статті.
- USB2.0 WLAN - ще один пристрій, який можна часто побачити в диспетчері пристроїв на вкладці "Різні пристрої". Тут вже простіше. Це точно Wi-Fi адаптер, так як в назві є WLAN (Wireless LAN).
І це зовнішній USB-адаптер, який ви підключили до свого комп'ютера. Але через відсутність в системі необхідного драйвера, Windows не знає як з ним працювати. Все вирішується установкою правильного драйвера.
І проблема не в тому, що в диспетчері пристроїв є якесь там пристрій "USB2.0 WLAN", або "Мережевий контролер", а в тому, що не працює або Wi-Fi мережу, або мережева карта. Таке найчастіше відбувається після установки, або перевстановлення Windows. Після покупки нового ПК, або ноутбука. А так же, після підключення Wi-Fi адаптера до стаціонарного комп'ютера.
У Windows 10 таких випадків стало набагато менше. Все тому, що система "знає" велика кількість мережевих адаптерів, і як правило сама встановлює необхідні драйвера. А у випадку з Windows 7 і Windows 8, найчастіше доводиться викачувати і встановлювати драйвера вручну. Особливо, на Wi-Fi адаптери. Так як мережеві карти в більшості випадків визначаються і працюють автоматично.
Після установки драйвера, невідомий пристрій має бути визначено, з'явиться на вкладці "Мережеві адаптери" і заробити. Так що переходимо до найголовнішого.
Який драйвер завантажити для пристрою "Мережевий контролер"?
Для початку давайте спробуємо визначити, що це за пристрій. Як я вже писав вище, швидше за все це Wi-Fi адаптер.
Якщо у вас "Мережевий контролер" в диспетчері пристроїв на ноутбуці , то подивіться, що є на вкладці "Мережеві адаптери". Якщо там є тільки мережева карта (LAN, PCIe GBE), або немає взагалі нічого, то це точно Wi-Fi модуль.
Вам потрібно завантажити драйвер на Wi-Fi для свого ноутбука з офіційного сайту. Драйвер необхідно завантажувати тільки для своєї моделі і встановленої операційної системи.
Якщо в комплекті з вашим ПК (материнською платою), ноутбуком, або адаптером був диск, то швидше за все необхідний драйвер можна встановити звідти.Я не буду тут розписувати, як це зробити, а просто дам посилання на необхідні статті, за якими ви зможете скачати необхідне програмне забезпечення та встановити його:
- Як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7?
- Установка драйвера на Wi-Fi в Windows 10
- Пошук і установка драйвера мережевого адаптера на ноутбуках ASUS
- Установка Wi-Fi і LAN драйвера для ноутбука Acer
- Який драйвер потрібен для мережевої карти (Ethernet-контролера)? - якщо у вас проблема саме з мережевою картою (LAN).
Перейдіть на статтю, яка підходить вам більше всього, знайдіть і скачайте драйвер, потім встановіть його. Все запрацює.
Якщо ж у вас ця проблема на стаціонарному комп'ютері , до якого ви підключили зовнішній USB, або внутрішній PCI мережевий адаптер, то дивіться спосіб описаний нижче (для USB2.0 WLAN).
Якщо ви не змогли визначити , що це за мережевий контролер і не можете знайти потрібний драйвер, то скористайтеся способом, який зможе знайти в кінці цієї статті (пошук по ВД обладнання).
Драйвер для USB2.0 WLAN
З назви "USB2.0 WLAN" не складно здогадатися, що це бездротової мережевий адаптер, який підключений до USB порт. Виглядають вони приблизно ось так:
У адаптера, який ви підключили, повинен бути виробник і модель. Тому, драйвер для нього потрібно завантажувати з офіційного сайту виробника. Наприклад: TP-Link, ASUS, Tenda, D-Link і т. Д. І для певної моделі. Так само програмне забезпечення можна встановити з диска. Якщо є така можливість і диск був в комплекті.
Для прикладу, можете подивитися статтю з пошуку та встановлення драйвера на адаптер TP-Link TL-WN722N.
Точно так само з іншими виробниками. Заходимо на офіційний сайт і через пошук по сайту, за моделлю свого пристрою знаходимо сторінку з завантаженнями. Або шукаємо відразу по моделі через Google, або Яндекс. Але переходите тільки на офіційні сайти.
Бувають китайські Wi-Fi адаптери, у яких немає ні виробника, ні моделі. Або у виробника навіть сайту немає. В такому випадку, можна спробувати знайти необхідні драйвера по ВД. Детальніше про це нижче в статті.Зазвичай, з установкою програмного забезпечення на невідомий пристрій USB2.0 WLAN проблем не виникає. Так як ми знаємо конкретну модель пристрою. Але все ж, бувають різні випадки.
Універсальний спосіб - пошук драйвера по ВД обладнання
У диспетчері пристроїв відкрийте властивості USB2.0 WLAN, Мережевого контролера, або іншого невідомого пристрою.
На вкладці "Властивості" з меню, що випадає необхідно вибрати "ВД обладнання". Скопіюйте першу в списку рядок.
Перейдіть на сайт https://devid.info/ru/
Вставте скопійоване рядок в поле для пошуку і натисніть Ентер, або на кнопку "Шукати".
Повинен з'явиться список драйверів.
Якщо на сайті з'явилося повідомлення "Ми не можемо знайти драйвер" , то видаліть частину тексту. Залиште тільки інформацію VID і PID. Наприклад, по "PCI \ VEN_168C & DEV_0032 & SUBSYS_2C971A3B & REV_01" нічого не знаходиться. А ось по "PCI \ VEN_168C & DEV_0032" драйвер був знайдений.Можна вибрати версію Windows, яка встановлена у вас на комп'ютері, щоб виключити драйвера, які вам не підходять.
Як бачите, у мене USB2.0 WLAN виявився TP-LINK Wireless USB Adapter.
Можете відкрити перший в списку драйвер та завантажити його.
Збережіть архів на комп'ютер.
Як виконати установку?
Вийміть файли з архіву в папку. У вас вміст папки може бути іншим. Можуть бути подпапки.
Якщо там буде .exe файл, то запустіть його установку і дотримуйтесь інструкцій.
Якщо ж немає (як у мене на скріншоті вище, тільки файли), то в диспетчері пристроїв знову натискаємо правою кнопкою миші на "Мережевий контролер" або "USB2.0 WLAN" і вибираємо пункт меню "Оновити драйвер".
Натискаємо на пункт "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері".
Вибираємо папку з драйверами і натискаємо "Далі".
Якщо драйвер підходить для пристрою, то піде установка і з'явиться повідомлення, що "Система Windows успішно оновила драйвери".
От і все. Пристрій з жовтим значком в диспетчері пристроїв повинно зникнути, а в розділі "Мережеві адаптери" повинен з'явиться новий адаптер.
Wi-Fi має запрацювати. Ну, або мережева карта.
Якщо ви встановили Wi-Fi адаптер, а комп'ютер як і раніше не бачить Wi-Fi мережі (але іконка змінилася), то перевірте, чи включена Служба автоналаштування WLAN.
Я дуже сподіваюся, що зміг вам допомогти. Якщо у вас щось пішло не за інструкцією, то задавайте питання в коментарях. Прикріплюйте відразу скріншоти з диспетчера пристроїв. Постараюся допомогти!