Оновлений роутер TP-Link Archer C3150 ver.2. Ще більше можливостей

Опис основних змін і нових функцій у другій апаратної версії маршрутизатора TP-Link Archer C3150 ver.2. Огляд HomeCare, VPN Server, Link Aggregation і Airtime Fairness

Потужний маршрутизатор, це дуже добре. А друга апаратна версія потужного маршрутизатора - ще краще. У компанії TP-Link оновили один зі своїх топових роутерів, модель TP-Link Archer C3150. Тепер у продажу вже є друга версія (ver.2). Не плутайте апаратну версію і версію прошивки - це різні речі. Так як в оновленій версії була доопрацьована не тільки програмна частина, але і швидше за все залізо. Плюс з'явилися нові функції.

У цьому роутере зібрані напевно найновіші технології та рішення, які є на сьогоднішній день. Звичайно ж технологія MU-MIMO, завдяки якій роутер може одночасно працювати з декількома пристроями, підвищуючи швидкість з'єднання приблизно в 4 рази. Технологія Broadcom NitroQAM і 4 потоку мовлення даних - пропускна здатність збільшується на 25%. Ну і технологія Beamforming, яка направляє сигнал бездротової мережі безпосередньо в сторону клієнта.

До 1000 Мбіт / с в діапазоні 2.4 GHz, до 2150 Мбіт / с в діапазоні 5 GHz. Двоядерний процесор з частотою 1.4 ГГц і два співпроцесори (по одному для кожного діапазону) - це, звичайно, дуже потужно. Мені здається, на ринку ще немає такого пристрою, яке могло б відкрити весь потенціал цього маршрутизатора.

TP-Link Archer C3150 ver.2

Ось мене часто запитують, який маршрутизатор вибрати, щоб нічого не зависала, все стабільно працювало і швидкість була хороша. Беріть TP-Link Archer C3150 і буде вам щастя. Правда, тоді все упреться в обмеження з боку ваших пристроїв (які ви будете підключати до мережі) і провайдера. Який просто не видасть таку швидкість, з якою б не впорався цей маршрутизатор.

Так як я вже робив огляд TP-Link Archer C3150, і зовні він начебто не змінився, то розглянемо тільки нові функції, які з'явилися в другій версії.

TP-Link HomeCare

Перше, що кидається в очі при вході в панель управління TP-Link Archer C3150, це розділ "HomeCare".

TP-Link HomeCare

У цьому розділі зібрані основні функції, які дозволяють управляти пропускною спроможністю, захистом мережі і безпекою.

Батьківський контроль

Дуже просто, всього в три кроки можна налаштувати обмеження по перегляду різного контенту і за часом для певного пристрою, що підключений до мережі. Досить натиснути на кнопку "Додати", вибрати пристрій зі списку, задати йому ім'я, встановити рівень фільтрації і час доступу до інтернету.

Новий батьківський контроль на роутері TP-Link

Для кожного пристрою можна створити окреме правило (або одне правило для декількох пристроїв), яке можна видалити, або відредагувати.

пріоритезація даних

У цьому розділі можна задати пріоритет швидкості для певної групи додатків, або окремих пристроїв.

Якщо, наприклад, ви граєте в онлайн гру і вам потрібно, щоб роутер віддавав пріоритет саме цього трафіку, то вибираємо відповідну настройку.

Пріоритезація даних для онлайн ігор

Або задаємо пріоритет для певного пристрою.

Пріоритезація даних в TP-Link Archer C3150

Можна задати пріоритет на певний час, або назавжди (поки не відключіть вручну).

Антивірус

Так, в TP-Link Archer C3150 v2 є вбудований антивірус від Trend Micro. Він стежить за безпекою вашої мережі. Сам оновлюється.

Є фільтрація шкідливого контенту, система захисту від вторгнень і карантин для заражених пристроїв.

Антивірус на роутері TP-Link

При необхідності, певний тип захисту можна легко відключити.

VPN Server на TP-Link Archer C3150

Дуже корисна функція, яка дозволяє налаштувати безпечне з'єднання між різними мережами. Така собі захищена мережа всередині мережі. Можна налаштувати як OpenVPN:

TP-Link OpenVPN

Так і PPTP VPN:

Налаштування PPTP VPN на роутері TP-Link

Всі VPN з'єднання будуть відображатися на вкладці "VPN-з'єднання".

Всі VPN-з'єднання на роутері

Досить корисна функція. Хоч і потрібна не всім.

Агрегування каналів (Link Aggregation)

Ця функція дозволяє об'єднати два LAN порту в один. Для досягнення більш високої швидкості передачі даних. А це значить, що в ідеальних умовах можна отримати швидкість у 2000 Мбіт / с (сума двох портів по 1000 Мбіт / с). І підвищення надійності з'єднання. Якщо один канал з двох відмовить, то з'єднання не буде розірвано.

Цю функцію можна налаштувати не тільки для мережевих комутаторів, але і для звичайних Ethernet-адаптерів, які підключені до комп'ютера. Якщо цікаво, то можете почитати докладніше про Link Aggregation на сайті Wikipedia.

На TP-Link Archer C3150 налаштувати цю технологію можна в розділі "Мережа" - "LAN" - "Агрегирование каналів".

Агрегування каналів на TP-Link Archer C3150

Вибираємо LAN-порти і зберігаємо налаштування.

Функція Airtime Fairness

Основне завдання - оптимізація пропускної здатності для кожного потоку.

Включити функцію "Airtime Fairness" можна в розділі "Системні інструменти" - "Системні параметри". Просто встановіть галочку і збережіть налаштування.

Airtime Fairness

Тепер ви в курсі основних змін, які отримав маршрутизатор TP-Link Archer C3150 в другій апаратної версії.

Дуже сподобалося, як все організовано в веб-інтерфейсі. Все просто і зрозуміло. А так же на кожній сторінці є (?). Натиснувши на який, з'являється повний опис всіх функцій і налаштувань.

Роутер, звичайно, дуже крутий. Хоч і не дешевий. Якщо дозволяє бюджет - беріть не замислюючись.