Перед тим, як приступити до налаштування маршрутизатора, бажано дізнатися необхідну інформацію. Нам потрібно дізнатися, яку технологію з'єднання з інтернетом використовує наш інтернет-провайдер, потрібно мати необхідні параметри, які потрібно буде задати в налаштуваннях роутера (в залежності від технології з'єднання). Якщо, наприклад провайдер використовує з'єднання за технологією Динамічний IP, то вам не потрібно ніяких додаткових параметрів. Досить, в настройках роутера вибрати Динамічний IP, і інтернет запрацює.
Так само, потрібно дізнатися, чи робить провайдер прив'язку по MAC адресу. Якщо робить, то після підключення кабелю до роутера, інтернет не буде працювати навіть після правильного налаштування, адже у провайдера не прописаний MAC адреса роутера.
Зараз ми по порядку в усьому розберемося.
Найголовніше, це зрозуміти, що завдання роутера, це підключиться до інтернету і роздавати на пристроях. Він встановлює з'єднання з вашим провайдером точно так же, як і комп'ютер. Для того, що б настройка маршрутизатора пройшла гладко і без проблем, потрібно правильно вказати тип з'єднання (WAN Connection Type), і задати потрібні параметри.
Що буде, якщо неправильно вибрати тип з'єднання?
Це найпопулярніша проблема при налаштуванні роутерів. Інтернет не працюватиме. Бездротова мережа з'явиться, але, після підключення до неї, на ваших пристроях інтернету не буде. На комп'ютерах, наприклад, буде статус з'єднання "Без доступу до інтернету". По кабелю, від маршрутизатора, інтернет так само не буде працювати.
Тут все зрозуміло, роутер не встановив з'єднання з вашим провайдером, так як неправильно задані параметри.
Як дізнатися технологію з'єднання, яку використовує мій провайдер?
У Росії, Україні, і напевно в інших країнах СНД, найчастіше провайдери використовують такі технології: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, PPTP, L2TP.
- Динамічний IP - найнормальніша технологія :). Дуже багато інтернет провайдерів використовують саме її. Просто підключаємо кабель до роутера і інтернет вже працює, нічого налаштовувати не потрібно. Тільки потрібно вказати технологію Dynamic IP. Але, як правило, в настройках роутера вона встановлена за замовчуванням.
- Статичний IP - не дуже популярна технологія. Що б налаштувати таке підключення на роутері, ви повинні знати IP адреса, який вам повинен видати інтернет провайдер.
- PPPoE - популярна технологія (в Росії), яка вимагає створення спеціального високошвидкісного з'єднання. Якщо ваш провайдер працює за технологією PPPoE, то на комп'ютері у вас швидше за все було створено таке з'єднання. В налаштуваннях маршрутизатора потрібно буде вибрати PPPoE, вказати логін і пароль, які вам видає провайдер. Так само, можливо, потрібно буде задати статичний IP адреса.
- PPTP і L2TP - схожі протоколи, при налаштуванні яких потрібно так само вказувати ім'я і логін. А так же, адреса сервера і в разі потреби - статичний IP. Якщо інтернет був раніше підключений до комп'ютера, то на комп'ютері так де було спеціальне підключення, яке ви запускали.
Написав вже багато, а на головне питання, так і не відповів.
Перед тим, як приступити до налаштування роутера, обов'язково дізнайтеся, яку технологію використовує ваш інтернет-провайдер.
Як дізнатися? Зателефонуйте на підтримку провайдера і запитайте. Зайдіть на сайт провайдера і знайдіть там інструкції по налаштуванню обладнання. Або подивіться в документах, які ви отримали при підключенні.
Якщо будете телефонувати на підтримку, то запитайте ще, чи робить провайдер прив'язку по MAC адресу, і яке значення MTU, краще вказати в налаштуваннях маршрутизатора.
Якщо ви вже знаєте технологію з'єднання, то ви так само повинні знати необхідні параметри. Якщо у вас Динамічний IP, то як я вже писав вище, ніяких параметрів не потрібно, але якщо у вас наприклад Статичний IP, PPPoE, PPTP, або L2TP, то ви повинні знати логін, пароль, статичний IP (якщо потрібно), адреса сервера . Або тільки певні параметри (все залежить від з'єднання).
Як правило, ця інформація вказана в договорі з підключення до інтернету.
Чи є прив'язка по MAC адресу?
Дуже багато провайдерів, прив'язують інтернет до MAC адресу певного мережевого пристрою. Кожна мережева карта комп'ютера, або роутер, мають свій MAC адресу, і ця адреса прописується у провайдера.
Якщо ваш інтернет провайдер робить таку прив'язку, то навіть після правильного налаштування роутера, інтернет працювати не буде. Так як швидше за все, у провайдера прописаний MAC адресу вашого комп'ютера, що не маршрутизатора.
Що робити в такій ситуації?
Дізнатися, чи робиться прив'язка по MAC-адресу. Якщо немає, то ніяких додаткових налаштувань робити не потрібно. Якщо є прив'язка, то в настройках роутера, потрібно клонувати MAC адреса. Потрібно, що б на роутері був такий же MAC, як і на комп'ютері, до якого прив'язаний інтернет. У статтях по налаштуванню певних роутерів, я намагаюся писати, як це зробити.
Є ще один варіант: подивитися MAC-адресу роутера (як правило, він знаходиться на наклейці на самому роутері), зателефонувати в підтримку інтернет-провайдера, і сказати їм новий MAC, до якого потрібно прив'язати інтернет.
Запорука успішної настройки Wi-Fi роутера:
- Правильно вказати тип з'єднання, і правильно поставити необхідні параметри (це налаштування на вкладці "WAN", "Інтернет", "Internet" - на різних роутерах по-різному), які видаєте інтернет провайдер.
- Клонувати MAC-адресу, або прописати MAC-адресу роутера, якщо провайдер робить прив'язку.
Це два основні правила. Приділіть особливу увагу цим двом пунктам, і у вас все вийде. Головне, що роутер вже буде роздавати інтернет, а там налаштувати Wi-Fi мережу, встановити пароль, і інші функції, ви вже зможете за інструкцією для певного виробника, або моделі. Ці інструкції ви можете знайти у нас на сайті, або в інтернеті.