Популярна технологія Wi-Fi CERTIFIED Miracast, більш відома для більшості користувачів під скороченою назвою Miracast, належить об'єднанню WI-FI Alliance. Технологія була офіційно затверджена у вересні 2012 року. Miracast є новим стандартом бездротової передачі мультимедійного сигналу. За основу була взята широко застосовувана технологія WI-FI Direct, але ряд відмінностей і удосконалень вигідно відрізняє Miracast від інших подібних рішень.
Головною метою розробників стало значне спрощення нової технології. Це дозволяє будь-якому власникові сучасного смартфона, планшета, або ноутбука, які підтримують Miracast, відтворити відео або відобразити ігровий контент на сумісному пристрої з великим екраном, причому зробити це можна практично в один дотик і без використання кабелю. Сьогодні більшість великих світових виробників оснащують свої мобільні пристрої, ноутбуки і РК-панелі підтримкою технології Miracast.
Якщо простою мовою, то дана технологія дозволяє продублювати всі що відбувається на екрані вашого телефону, планшета, або ноутбука, на великий екран. Наприклад, на телевізор. Це приблизно те ж саме, якби ви підключили пристрій до телевізора по HDMI кабелю, але тут все без проводів, по повітрю.
Принцип роботи технології Miracast
Якісний і повноцінний стрімінг з повною відсутністю провідного з'єднання став максимально доступний для сучасних моніторів, телевізорів і проекторів. За допомогою технології Miracast вдалося розширити потенційні можливості звичних засобів відображення. Технологія доступна для кожного користувача і гранично проста в обігу, повністю відкрита і сумісна з будь-якими платформами і пристроями від різних виробників, які оснащують свої продукти підтримкою Miracast.
Основні переваги Miracast:
- бездротова передача контенту на основі стандарту IEEE 802.11n;
- прямий зв'язок без участі роутера;
- зведення до мінімуму затримок і рассинхронизации під час передачі сигналу;
- можливість передачі контенту в форматі 3D;
- простота настройки і взаємодії.
Для того щоб здійснити передачу за вказаною технологією, будуть потрібні тільки два включених сумісних пристрою. Одне грає роль передавача, а інше функціонує в якості приймача.
Схожі по функціональності рішення додатково потребують ще й в Wi-Fi-маршрутизатор, що викликає ряд певних і добре відомих незручностей. Наприклад, якщо один користувач вирішив пограти в онлайн-гру, а інший подивитися фільм в форматі HD з ретрансляцією контенту через роутер на ТБ, то з певними проблемами зіштовхнуться обидва користувачі. Проблема полягає в великій кількості даних для передачі по мережі, а також від налаштувань самого роутера. У тому випадку, якщо пріоритетним є ігровий трафік, то відео буде відтворюватися з відчутною затримкою. Якщо зробити пріоритетним відеопотік, то виникнуть проблеми з грою.
Наприклад, транслювати фільм з телефону на телевізор можна і за технологією DLNA, але справа в тому, що ця технологія дозволяє відображати на великому крані тільки мультимедійний контент (відео, фільми, відтворювати музику). І з'єднання йде через Wi-Fi роутер. А технологія Miracast дозволяє відображати всі що ви бачите на екрані. У тому числі виводити картинку під час гри.
Працює дана технологія за досить простою схемою. Пристрої з підтримкою Miracast зв'язуються між собою за допомогою спеціальної програми (якщо ви налаштовуєте трансляцію з ноутбука), або через спеціальний пункт в налаштуваннях мобільного пристрою. Наступним кроком стає активація необхідного режиму відтворення: перегляд відео, відображення копії дисплея смартфона на екрані і т.д. Парні один з одним пристрої за технологією Miracast здійснюють взаємозв'язок безпосередньо, можуть самостійно сформувати захищений і незалежний канал, здатний забезпечити передачу будь-якої відеоінформації. Miracast можна назвати своєрідною надбудовою над Wi-Fi Direct. Технологія використовує стандарт стиснення H.264, що дозволяє здійснювати передачу відеосигналу в форматі FullHD (1920 × 1200) і багатоканального звуку 5.1 в форматі АС3.
Можливості технології Miracast не обмежені тільки передачею відтворюваних медіафайлів з одного пристрою на інший. Технологія дозволяє відобразити повну копію дисплея мобільного девайса на екрані сумісного телевізора або монітора. Варто відзначити і реалізацію функції роботи в зворотному напрямку, що дозволяє відтворювати картинку з екрану ТВ на дисплеї Вашого мобільного гаджета.
Пристрої з підтримкою технології Miracast
Насамперед варто відзначити ті мобільні пристрої, які працюють на базі ОС Android 4.2 Jelly Bean і вище. Підтримка технології Miracast на таких девайсах реалізована прямо з коробки (не на всіх). Необхідно заглянути в меню налаштувань і знайти програмну опцію під назвою "Бездротовий монітор" або "Wireless Display" . Прикладом можуть послужити численні планшети і смартфони брендів LG, Samsung, Sony, Asus і інших.
Наступною групою пристроїв в списку підтримують технологію Miracast знаходяться засоби відображення. Більшою мірою це стосується сучасних ЖК-панелей. Багато виробників здійснюють інтеграцію технології Miracast в свої сучасні моделі телевізорів. Реалізована заявлена підтримка технології Miracast в лінійці Smart TV від Phillips, Samsung, LG і т.д.
Якщо Ваш телевізор не оснащений вбудованою підтримкою бездротового зв'язку і не підтримує зазначену технологію, то ви можете придбати стороннє пристрій з підтримкою технології Miracast і просто підключити його до ТВ за допомогою кабелю. Такий собі Miracast приймач. У продажу існують готові рішення, які здатні прийняти контент за технологією Miracast і передати його на пристрій відображення. Такі рішення мають компактні розміри, можуть бути запитані від роз'єму mini USB як на самому телевізорі, так і від будь-якого іншого джерела живлення. Подібні девайси пропонує компанія Netgear, зустрічаються продукти від Sony.
підводимо підсумки
Miracast є доступним, зручним і вкрай перспективним напрямком. Про це свідчить значна підтримка даної технології компаніями-гігантами Intel, AMD, NVIDIA, Qualcomm, MediaTek і іншими. Вже сьогодні багато користувачів вважають Miracast гідною альтернативою для заміни звичного кабелю HDMI або технології Apple AirPlay. Геймери по достоїнству оцінили нові бездротові можливості, адже з появою Miracast стало ще доступніше використовувати планшет в якості ігрової консолі.
Якщо Ви вже маєте пристроями з підтримкою технології Miracast, то настійно рекомендуємо Вам випробувати цю чудову розробку на практиці. Якщо ж таких гаджетів у Вас поки що немає, то не варто засмучуватися. Ця технологія має всі шанси в найближчі пару-трійку років зайняти статус такого рішення, яке стане обов'язковим для всіх без винятку сучасних девайсів і пристроїв відображення.